Općina Kapela › dokumenti › strateshki-razvojni-program-opine-kapela-opis-projekta

Strateški razvojni program Općine Kapela – opis projekta

Općina Kapela u suradnji s tvrtkom Nove mogućnosti d.o.o. izradila je Strateški razvojni program u kojem je plan definirati strateške razvojne projekte koji bi se financirali sredstvima iz EU fondova i nadležnih ministarstva.

Usklađenost ovih razvojnih dokumenata je vrlo jak argument i osigurava relevantnost za dobivanje centraliziranih sredstava, ali i prepoznavanje interesa te pristup prema međunarodnim izvorima financiranja.

Općina Kapela dobila je odluku o financiranju izrade Strateškog razvojnog programa iz Europskog poljoprivrednog fonda za ruralni razvoj u omjeru 85% EU i 15% RH, temeljem natječaja otvorenog od strane Agencije za plaćanje u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju, na program Ruralnog razvoja mjeru 7 "Temeljne usluge i obnova sela u ruralnim područjima", a podmjera 7.1. "Sastavljanje i ažuriranje planova za razvoj općina i sela u ruralnim područjima i njihovih temeljenih usluga te planova zaštite i upravljanja koji se odnose na lokalitete Natura 2000 i druga područja visoke prirodne vrijednosti. Točnije operacija 7.1.1. "Sastavljanje i ažuriranje planova za razvoj jedinica lokalne samouprave.

Kapela, 30. svibnja 2016.

OPĆINSKI NAČELNIK
Danijel Kovačec, ing.el.