Općina Kapela › vijesti › mostovljanska-seoska-manifestacija
Povratak u prošlost

Mostovljanska seoska manifestacija

Povratak u prošlost Povratak u prošlost Povratak u prošlost Povratak u prošlost Povratak u prošlost Povratak u prošlost Povratak u prošlost Povratak u prošlost

Novoosnovana udruga žena “Mostovljanke” iz Srednjih Mosti održala je svoju prvu seosku manifestaciju pod nazivom „Povratak u prošlost“.

Sve što se nekada radilo u seoskim domaćinstvima moglo se vidjeti na ovoj manifestaciji. Ručno runjenje kukuruza, ribanje repe, sjeckanje kukuruza, klepanje kose i još mnogo drugih starih seoskih običaja. Ovoj zanimljivoj, ali posebnoj seoskoj manifestaciji nazočio je i načelnik Općine Kapela Danijel Kovačec, župnik i mnogi gosti.

Predsjednica novoosnovane Udruge “Mostovljanke'' Mirela Kovačević pozdravila je sve prisutne, zahvalila se na odazivu i poručila da je ovo prva u nizu manifestacija ove udruge.

Nakon predstavljanja seoskih običaja, manifestacija je nastavljena uz dobru tradicionalnu hranu i pravu seosku zabavu.