Nastavlja se obnova prometnica na području Bjelovarsko-bilogorske županije

Asfaltiranje u Staroj Diklenici
Asfaltiranje ceste u Staroj Diklenici Asfaltiranje ceste u Staroj Diklenici Asfaltiranje ceste u Staroj Diklenici Asfaltiranje ceste u Staroj Diklenici Asfaltiranje ceste u Staroj Diklenici
Općina Kapela › vijesti › nastavlja-se-obnova-prometnica-na-podruchju-bjelovarsko-bilogorske-zhupanij

U petak, 16. rujna 2016., bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs sa suradnicima posjetio je Općinu Kapela gdje ga je dočekao načelnik općine Danijel Kovačec i predsjednik Mjesnog odbora Stare Diklenice Zdenko Kržak te izvođači radova. Razlog posjete bio je obilazak izgradnje dionice ceste u Staroj Diklenici koja se radi po planu i programu Županijske uprave za ceste.

Župan Damir Bajs došao se uvjeriti kako teku radovi, a nakon obilaska dionice rekao je da Bjelovarsko-bilogorska županija, točnije njena Županijska uprava za ceste nastavlja s obnovom i modernizacijom prometnica na području županije.

- Nakon obnove prometnice u Donjoj Petrički sada se radi na obnovi dionice u Staroj Diklenici. Riječ je o dionici makadamske ceste koja će biti presvučena novim slojem asfalta u duljini od 1100 metara, Vrijednost radova procjenjuje se na gotovo 900.000,00 kuna, a investitor radova je Županijska uprava za ceste, rekao je Bajs i nastavio da je nakon četiri godine pauze i neasfaltiranja prometnica na području Bjelovarsko-bilogorske županije krenulo njihovo obnavljanje i moderniziranje.

- Prema planu i programu obnova prometnica u našem kraju se nastavlja. U planu su dionice na području općine Nova Rača, grada Čazme i druge na čijem su području u tijeku pripremni radovi.

Župan je također rekao da će Bjelovarsko-bilogorska županija u partnerskom odnosu sa svojim općinama i gradovima po modelu pola-pola nastaviti obnovu prometnica i to onaj dio za koji lokalne samouprave smatraju da je najbitniji za obnovu.

- Županijska uprava za ceste već je raspisala Javni poziv prema jedinicama lokalne samouprave vezan za iskazivanje interesa za obnovu prometnica na njihovu području, kazao je župan Damir Bajs nakon obilaska radova na dionici u Staroj Diklenici.

Koliko je ova cesta značajna za mještane rekao je i Zdenko Kržak, predsjednik MO u Staroj Diklenici.

- Dugi niz godina čekamo ovu cestu i uvijek je bilo obećanja pred izbore, a nakon izbora po starom. Nije lako živjeti uz cestu koja je ljeti puna prašine, a zimi puna vode i blata. Hvala bogu, konačno se radi, i to zahvaljujući županu Damir Bajsu i načelniku općine Danijelu Kovačecu. Uspjeli su dogovoriti i „Hvala“ im u ime svih mještana Stare Diklenice koja broji oko 60 stanovnika, rekao je predsjednik Kržak i dodao da će cesta pridonijeti povećanju kvalitete života svih mještana.

Načelnik Općine Kapela, Danijel Kovačec je rekao da je ovo zadnje naselje koje nije bilo pod asfaltom što se tiče županijskih cesta.

- Sada će taj problem biti riješen. Ostaje nam asfaltiranje između sela, i negdje oko 10 do 15 kilometara županijskih cesta te 30-ak kilometara općinskih cesta, rekao je načelnik i dodao da cesta puno znači za mještane i da je stoga Općini Kapela asfaltiranje cesta prioritet.

Sadržaj rubrike
›› Proglašena prirodna nepogoda na području Općine Kapela - suša
›› Poziv maturantima za besplatno korištenje aplikacije ePripreme za državnu maturu
›› Savjetovanje i/ili cijepljenje na području Općine Kapela 04.03.2022. godine
›› Dan europskog broja 112
›› Predavanje Od ideje do prvog gosta
›› VIRTUALNA RADIONICA uz Javni poziv za dodjelu bespovratnih sredstava za energetsku obnovu
›› LAG Sjeverna Bilogora nastupit će na 28. Jesenskom međunarodnom bjelovarskom sajmu u Gudovcu
›› Proglašena prirodna nepogoda na području Općine Kapela - Suša
›› PLAN CIJEPLJENJA COVID BUSOM NA PODRUČJU OPĆINE KAPELA
›› Javni poziv za posao popisivača i kontrolora Popisa stanovništva u RH 2021.
›› Priopćenje za medije - Prošla je prva godina projekta za branitelje u BBŽ
›› Poziv maturantima za korištenje aplikacije ePripreme za državnu maturu
›› Obavijest o novoj potpori za primarne proizvođače zbog otežanih uvjeta poslovanja
›› Proglašena prirodna nepogoda na području Općine Kapela
›› Javni poziv za podnošenje prijava za stambeno zbrinjavanje u 2021. godini
›› Objavljen je LAG Natječaj za TO 2.1.1. Ulaganja u razvoj nepoljoprivrednih djelatnosti (6.4.1.)
›› OGLAS za prijam u radni odnos na određeno vrijeme u projektu ZAŽELI – PROGRAM ZAPOŠLJAVANJA ŽENA
›› Oglas za prijem u radni odnos na određeno vrijeme u projektu ‘Bilogorski puteljak svjetlosti’
›› Obavijest o javnom otvaranju ponuda za zakup poljoprivrednog zemljišta u vlasništvu države COVID-19
›› Javni natječaj za prijem u radni odnos Voditelja/voditeljice Projekta Bilogorski puteljak svjetlosti
›› Obavijest o prijavi šteta od prirodne nepogode zbog tuče
›› Javni poziv za prijavu popisivača za Popis poljoprivrede 2020. godine
›› Odvoz komunalnog otpada od 01.06. – 30.09.2020.
›› Podrška braniteljima Bjelovarsko bilogorske županije iz EU sredstava
›› Upoznajmo područje LAG-a Sjeverna Bilogora
›› Obavijest o prijavi šteta od prirodne nepogode
›› Kontakt telefon za građane vezano za COVID-19