Zaželi
Općina Kapela › vijesti › odrzhana-konferencija-za-medije-povodom-predstavljanja-projekta-zazheli-pro

U vinariji Coner u Jabučeti u ponedjeljak 04.06.2018. je održana konferencija za medije na kojoj je predstavljen projekt ''Zaželi''.

Na konferenciji su uz načelnika Općine Kapela Danijela Kovačeca, pročelnika Ivana Babeca, predstavnika partnera projekta Hrvatskog zavoda za zapošljavanje Nenada Martinovskog, administratorice projekta Jasne Bet i voditeljice projekta Anamarije Brežnjak, sudjelovali i predstavnici medija, te brojni mještani općine.

Pozdravljajući medije i okupljene goste, načelnik Općine Kapela je istaknuo kako je Općina Kapela putem projekta ''Zaželi'' i sredstvima iz Europskog socijalnog fonda uspjela zaposliti šest dugotrajno nezaposlenih žena, koje će sljedeće dvije godine raditi na poslovima pomoći u kući starijim i nemoćnim osobama s područja općine, te da je ukupno vrijeme trajanja ovog projekta 30 mjeseci, od čega će ovih šest žena prvih nekoliko mjeseci provesti na edukaciji, a sljedeće dvije godine biti zaposlene i to s ugovorom do rujna 2020.godine.

Voditeljica projekta je detaljno objasnila na koji način funkcionira ovaj program. Cilj projekta je ublažavanje siromaštva i socijalne isključenosti, svaka žena će biti zadužena za četiri osobe starije životne dobi i osobe u nepovoljnom položaju s područja Općine Kapela koji će imati izravnu korist implementacijom ovog projekta, korisnici će primati pomoć i podršku u aktivnostima kao što su dostava namirnica, priprema obroka, odžavanje čistoće stambenog prostora, briga o higijeni, pomoć pri oblačenju i svlačenju, pomoć u socijalnoj integraciji, dostavi lijekova, plaćanju računa, ali i kroz razgovor i uključivanje u razne društvene aktivnosti.

Na kraju se načelnik Općine Kapela zahvalio svim nazočnim medijima, prisutnim mještanima općine na sudjelovanju te ih sve pozvao na osvježenje i laganu zakusku.

Organizacija konferencije je sufinancirana u okviru Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali 2014.-2020. iz Europskog socijalnog fonda.

Zaželi

Sadržaj rubrike
›› Proglašena prirodna nepogoda na području Općine Kapela - suša
›› Poziv maturantima za besplatno korištenje aplikacije ePripreme za državnu maturu
›› Savjetovanje i/ili cijepljenje na području Općine Kapela 04.03.2022. godine
›› Dan europskog broja 112
›› Predavanje Od ideje do prvog gosta
›› VIRTUALNA RADIONICA uz Javni poziv za dodjelu bespovratnih sredstava za energetsku obnovu
›› LAG Sjeverna Bilogora nastupit će na 28. Jesenskom međunarodnom bjelovarskom sajmu u Gudovcu
›› Proglašena prirodna nepogoda na području Općine Kapela - Suša
›› PLAN CIJEPLJENJA COVID BUSOM NA PODRUČJU OPĆINE KAPELA
›› Javni poziv za posao popisivača i kontrolora Popisa stanovništva u RH 2021.
›› Priopćenje za medije - Prošla je prva godina projekta za branitelje u BBŽ
›› Poziv maturantima za korištenje aplikacije ePripreme za državnu maturu
›› Obavijest o novoj potpori za primarne proizvođače zbog otežanih uvjeta poslovanja
›› Proglašena prirodna nepogoda na području Općine Kapela
›› Javni poziv za podnošenje prijava za stambeno zbrinjavanje u 2021. godini
›› Objavljen je LAG Natječaj za TO 2.1.1. Ulaganja u razvoj nepoljoprivrednih djelatnosti (6.4.1.)
›› OGLAS za prijam u radni odnos na određeno vrijeme u projektu ZAŽELI – PROGRAM ZAPOŠLJAVANJA ŽENA
›› Oglas za prijem u radni odnos na određeno vrijeme u projektu ‘Bilogorski puteljak svjetlosti’
›› Obavijest o javnom otvaranju ponuda za zakup poljoprivrednog zemljišta u vlasništvu države COVID-19
›› Javni natječaj za prijem u radni odnos Voditelja/voditeljice Projekta Bilogorski puteljak svjetlosti
›› Obavijest o prijavi šteta od prirodne nepogode zbog tuče
›› Javni poziv za prijavu popisivača za Popis poljoprivrede 2020. godine
›› Odvoz komunalnog otpada od 01.06. – 30.09.2020.
›› Podrška braniteljima Bjelovarsko bilogorske županije iz EU sredstava
›› Upoznajmo područje LAG-a Sjeverna Bilogora
›› Obavijest o prijavi šteta od prirodne nepogode
›› Kontakt telefon za građane vezano za COVID-19