Priopćenje za medije - Prošla je prva godina projekta za branitelje u BBŽ

Bilogorska sela
Općina Kapela › vijesti › priopenje-za-medije-proshla-je-prva-godina-projekta-za-branitelje-u-bbzh

Projekt „Širenje mreže socijalnih usluga za branitelje s područja Bjelovarsko-bilogorske županije“ koji provodi udruga Bilogorska sela iz Kapele u partnerstvu s Udrugom žena Mostovljanke te HVIDRA-om Bjelovar, ušao je u drugu godinu provedbe.

Usluga pomoći u kući i psihosocijalne podrške pruža se 35 korisnika hrvatskih branitelja. Sedam gerontodomaćica radi na ovom hvalevrijednom projektu čiji je cilj povećanje socijalne uključenosti i unaprjeđenje kvalitete života hrvatskih branitelja i stradalnika Domovinskog rata.

U izazovnim vremenima pandemije Covid-19 projekt je naišao ne neke organizacijske prepreke koje su uspješno savladane, a sve kako bi se korisnicima pružila najbolja usluga, ali i zaštitilo njihovo zdravlje. Određene aktivnosti poput terapijskih izleta su odgođene za sigurnija vremena, a dio aktivnosti se odvija telefonskim putem.

Gerontodomaćice zaposlene na projektu dobile su bicikle, potrebnu garderobu za rad te dezinfekcijska sredstva i zaštitne maske. Briga o drugima te zaštita najranjivijih je prioritet koji se ogleda u svim aktivnostima ovoga projekta.

Predstavnici udruge Bilogorska sela napominju kako se projekt odvija prema planu unatoč pandemiji Covid-19 te da su poduzete sve mjere za se zaštite i korisnici i zaposlenice.

Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda, Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali u ukupnoj vrijednosti od 1.628.540,51 kn, 100 % sufinanciranje, od čega EU potpora iznosi 85 %, odnosno 1.384.259,43 kn dok se preostalih 15 % iznosa bespovratnih sredstava sufinancira iz Državnog proračuna RH u iznosu od 244.281,07 kn. Projekt će se provoditi do veljače 2022.

Udruga Bilogorska sela
Zdenko Kržak, predsjednik

Projekt je sufinancirala Europska Unija iz Europskog socijalnog fonda. Sadržaj priopćenja isključiva je odgovornost Udruge bilogorska sela.

Sadržaj rubrike
›› VIRTUALNA RADIONICA uz Javni poziv za dodjelu bespovratnih sredstava za energetsku obnovu
›› LAG Sjeverna Bilogora nastupit će na 28. Jesenskom međunarodnom bjelovarskom sajmu u Gudovcu
›› Proglašena prirodna nepogoda na području Općine Kapela - Suša
›› PLAN CIJEPLJENJA COVID BUSOM NA PODRUČJU OPĆINE KAPELA
›› Javni poziv za posao popisivača i kontrolora Popisa stanovništva u RH 2021.
›› Priopćenje za medije - Prošla je prva godina projekta za branitelje u BBŽ
›› Poziv maturantima za korištenje aplikacije ePripreme za državnu maturu
›› Obavijest o novoj potpori za primarne proizvođače zbog otežanih uvjeta poslovanja
›› Proglašena prirodna nepogoda na području Općine Kapela
›› Javni poziv za podnošenje prijava za stambeno zbrinjavanje u 2021. godini
›› Objavljen je LAG Natječaj za TO 2.1.1. Ulaganja u razvoj nepoljoprivrednih djelatnosti (6.4.1.)
›› OGLAS za prijam u radni odnos na određeno vrijeme u projektu ZAŽELI – PROGRAM ZAPOŠLJAVANJA ŽENA
›› Oglas za prijem u radni odnos na određeno vrijeme u projektu ‘Bilogorski puteljak svjetlosti’
›› Obavijest o javnom otvaranju ponuda za zakup poljoprivrednog zemljišta u vlasništvu države COVID-19
›› Javni natječaj za prijem u radni odnos Voditelja/voditeljice Projekta Bilogorski puteljak svjetlosti
›› Obavijest o prijavi šteta od prirodne nepogode zbog tuče
›› Javni poziv za prijavu popisivača za Popis poljoprivrede 2020. godine
›› Odvoz komunalnog otpada od 01.06. – 30.09.2020.
›› Podrška braniteljima Bjelovarsko bilogorske županije iz EU sredstava
›› Upoznajmo područje LAG-a Sjeverna Bilogora
›› Obavijest o prijavi šteta od prirodne nepogode
›› Kontakt telefon za građane vezano za COVID-19