Svečano otvorena cesta Gornje Zdjelice u Općini Kapela

Cesta Zdjelice
Općina Kapela › vijesti › svechano-otvorena-cesta-gornje-zdjelice-u-opini-kapela

Načelnik Općine Kapela Danijel Kovačec i bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs, otvorili su Općinsku nerazvrstanu cestu Gornje Zdjelice.

Na zadovoljstvo svih mještana Gornjih Zdelica, cesta koja je bila u lošem stanju dugi niz godina došla je na red za obnovu. Dionica duga 1000 metara dobila je potpuno novi izgled, a vrijednost radova iznosila je 300 000 kuna, što je u potpunosti financirala Općina Kapela.

– Obnova ove ceste je moj posao i ja samo odrađujem ono što je dio moga posla i gledam da to radim čim bolje. Ovo za Zdelice nije kraj, mi smo prijavili cestu sve do Donjih Mosti i cilj nam je da to odradimo. Mi smo u boljoj poziciji nego ŽUC, jer možemo kandidirati nerazvrstane ceste na projekte Europske Unije. Sama Županija i Županijska uprava za ceste, je pokazala dobru volju. Mi smo potpisali dva sporazuma, a uskoro ćemo otvoriti i cestu Visovi – Kobasičari. Za dionicu Nove i Srednje Diklenice potpisali smo sporazum i uskoro će krenuti asfaltiranje. Mi asfaltiramo ceste zajedno sa Županijom kako bi održali nivo. Zahvaljujem se županu i Županiji, te ŽUC-u što nam pomažu i vide našu problematiku. Mi uvijek imamo podršku župana, rekao je načelnik Općine Kapela Danijel Kovačec.

– Meni je drago da je Općina svojim naporima, a načelnik to odlično radi, napravila svoj posao, a to je osiguranje normalnog standarda ljudima našeg kraja. Kada govorimo o Županiji, mi odlično surađujemo s Općinom Kapela. Što se tiče cesta, počeo je segment asfaltiranja cesta, jednu smo napravili u Staroj Diklenici, jedna se gradi u Kobasičarima, a treća će biti u Novoj diklenici. Kada bi svake godine uspjeli riješiti tri ceste brzo bi riješili sve probleme, a vjerujem da se to može u partnerskom odnosu. Ako ovako i nastavimo sve ćemo riješiti jer zajedno možemo bolje, izjavio je župan Damir Bajs.

Podsjetimo, Bjelovarsko-bilogorska županija je nakon gotovo četiri godine pauze, lani krenula s programom cestogradnje na svom području. Tako je prošle godine na području općine Kapela obnovljena dionica Stara Diklenica u duljini od 1100 metara u vrijednosti od 900.000,00 kuna. Riječ je o dionici makadamske ceste koja je presvučena novim slojem asfalta, a investitor radova bila je Županijska uprava za ceste.

Također, u tijeku su radovi i na dionici Visovi – Kobasičari, duljine 1290m, a uskoro se očekuje početak radova na dionici Nova Diklenica. Riječ je o dionicama koje će se financirati u omjeru 50-50 i to Županijske uprave za ceste i Općine Kapela.

cesta zdjelice

Sadržaj rubrike
›› Poziv maturantima za besplatno korištenje aplikacije ePripreme za državnu maturu
›› Savjetovanje i/ili cijepljenje na području Općine Kapela 04.03.2022. godine
›› Dan europskog broja 112
›› Predavanje Od ideje do prvog gosta
›› VIRTUALNA RADIONICA uz Javni poziv za dodjelu bespovratnih sredstava za energetsku obnovu
›› LAG Sjeverna Bilogora nastupit će na 28. Jesenskom međunarodnom bjelovarskom sajmu u Gudovcu
›› Proglašena prirodna nepogoda na području Općine Kapela - Suša
›› PLAN CIJEPLJENJA COVID BUSOM NA PODRUČJU OPĆINE KAPELA
›› Javni poziv za posao popisivača i kontrolora Popisa stanovništva u RH 2021.
›› Priopćenje za medije - Prošla je prva godina projekta za branitelje u BBŽ
›› Poziv maturantima za korištenje aplikacije ePripreme za državnu maturu
›› Obavijest o novoj potpori za primarne proizvođače zbog otežanih uvjeta poslovanja
›› Proglašena prirodna nepogoda na području Općine Kapela
›› Javni poziv za podnošenje prijava za stambeno zbrinjavanje u 2021. godini
›› Objavljen je LAG Natječaj za TO 2.1.1. Ulaganja u razvoj nepoljoprivrednih djelatnosti (6.4.1.)
›› OGLAS za prijam u radni odnos na određeno vrijeme u projektu ZAŽELI – PROGRAM ZAPOŠLJAVANJA ŽENA
›› Oglas za prijem u radni odnos na određeno vrijeme u projektu ‘Bilogorski puteljak svjetlosti’
›› Obavijest o javnom otvaranju ponuda za zakup poljoprivrednog zemljišta u vlasništvu države COVID-19
›› Javni natječaj za prijem u radni odnos Voditelja/voditeljice Projekta Bilogorski puteljak svjetlosti
›› Obavijest o prijavi šteta od prirodne nepogode zbog tuče
›› Javni poziv za prijavu popisivača za Popis poljoprivrede 2020. godine
›› Odvoz komunalnog otpada od 01.06. – 30.09.2020.
›› Podrška braniteljima Bjelovarsko bilogorske županije iz EU sredstava
›› Upoznajmo područje LAG-a Sjeverna Bilogora
›› Obavijest o prijavi šteta od prirodne nepogode
›› Kontakt telefon za građane vezano za COVID-19