Svečano otvorena novoasfaltirana cesta u Staroj Diklenici


Stara Diklenica
Asfaltirana cesta u Staroj Diklenici Asfaltirana cesta u Staroj Diklenici Asfaltirana cesta u Staroj Diklenici Asfaltirana cesta u Staroj Diklenici Asfaltirana cesta u Staroj Diklenici Asfaltirana cesta u Staroj Diklenici Asfaltirana cesta u Staroj Diklenici Asfaltirana cesta u Staroj Diklenici Asfaltirana cesta u Staroj Diklenici
Općina Kapela › vijesti › svechano-otvorena-novoasfaltirana-cesta-u-staroj-diklenici

U srijedu, 9. studenog, rezanjem vrpce svečano je otvorena novoasfaltirana cesta u Staroj Diklenici, u Općini Kapela. Riječ je o makadamskoj cesti koja je sada presvučena novim slojem asfalta u duljini od 1075 metara, čija je vrijednost radova bila 940.000,00 kuna. Investitor radova bila je Županijska uprava za ceste, i na zadovoljstvo prvenstveno mještana Stare Diklenice obnovljenja prometnica puštena je u promet.

Asfaltiranu dionicu svečano je otvorio župan Damir Bajs i načelnik Općine Kapela Danijel Kovačec. Oni su, osim rezanja vrpce uz asfaltiranu cestu posadili i dva mlada stabla kao novi početak kvalitetnijeg života na selu.

Da će život mještana biti kvalitetniji potvrdio je i Zdenko Kržak, predsjednik Mjesnog odbora Stare Diklenice.

- Naime, život uz makadamsku cestu bio je težak i neizdrživ. Posebno u ljetnim mjesecima kada se stvarala velika prašina i zimskim kada se od vode i bljuzge teško hodalo, a kamoli prometovalo. Čekali smo ovu cestu već desetljećima i sada je konačno imamo zahvaljujući Bjelovarsko-bilogorskoj županiji i županu Damiru Bajsu te našem načelniku Danijelu Kovačecu.

Koliko je važna novoasfaltirana cesta u Staroj Diklenici, rekao je i načelnik Danijel Kovačec, istaknuvši da je cesta bila jako potrebna.

- Napominjem da je ovo jedino selo iz kojih se ljudi ne iseljavaju kao što je to u drugim mjestima. Sada je tu i cesta, koja će sigurno povećati broj mještana, rekao je Kovačec i dodao da je ovo zadnja županijska prometnica koja nije bila asfaltirana, a sada ostaju dionice koje spajaju sela.

Načelnik je također zahvalio Bjelovarsko-bilogorskoj županiji i Županijskoj upravi za ceste što su prepoznali problem Općine Kapela kao najrasprostranjenije općine u županiji.

- Nadam se da ćemo iduće godine nastaviti sa asfaltiranjem cesta u općini prema modelu 50:50 kako bi našim mještanima omogućili bolji prolaz i kvalitetniji život na selu.

Koliko je važno da sela budu spojena asfaltom, Kovačec je istaknuo i suradnju Općine s mještanima Kobasičara, Visova te ostalih sela koja se spajaju, vezano za prijavu na Javni poziv 50:50.

- Zahvaljujem se svim mještanima koji su skupili sredstva, oko 100 tisuća kuna, to je deset posto od vrijednosti, i puno će značiti, naglasio je načelnik.

Nakon otvaranja novoasfaltirane prometnice u Staroj Diklenici i nastavku asfaltiranja ostalih županijskih prometnica, župan Damir Bajs je rekao da Bjelovarsko-bilogorska županija, točnije njena Županijska uprava za ceste nastavlja s obnovom i modernizacijom prometnica na području županije.

- Dok na pojedinim dionicima cesta ovih dana traju radovi, druge su završene i puštene u promet, poput ove dionice u Staroj Diklenici na području općine Kapela. Riječ je o dionici donedavno makadamske ceste koja je sada presvučena novim slojem asfalta u duljini od 1075 metara, a vrijednost radova bila je 940.000,00 kuna. Naime, život mještana uz makadamsku cestu bio je zaista težak i neizdrživ, posebice ljeti kada je velika prašina, a zimi opet velika voda i bljuzga, rekao je župan i dodao da je ovo zadnja makadamska županijska cesta koja prolazi kroz naseljeno područje u općini Kapela, a sada svaki stanovnik ove općine ispred svoje kuće ima asfalt.

Župan je također rekao da se u ovogodišnjem planu i programu obnova prometnica Županijske uprave za ceste našlo niz dionica na području Zrinskog Topolovca, Nove Rače, Ivanske, Kapele i Čazme u čiju se obnovu ulože oko deset milijuna kuna.

- Od iduće godine radovi se nastavljaju u partnerskom odnosu Bjelovarsko-bilogorske županije sa svojim općinama i gradovima po modelu pola – pola i to onaj dio prometnica za koje lokalne samouprave smatraju najbitnijim za obnovu. U tom smislu Županijska uprava za ceste raspisala je Javni poziv prema jedinicama lokalne samouprave vezan uz iskazivanje interesa za obnovu prometnica na njihovom području. U skladu s tim i dalje traju dogovori o daljnjem planu i programu modernizacije prometnica na području Bjelovarsko-bilogorske županije za 2016. godinu, kazao je Bajs i naglasio da je nakon četiri godine učinjen preokret u cestogradnji naše županije, a sve u cilju podizanja standarda naših građana.Sadržaj rubrike
›› Proglašena prirodna nepogoda na području Općine Kapela - suša
›› Poziv maturantima za besplatno korištenje aplikacije ePripreme za državnu maturu
›› Savjetovanje i/ili cijepljenje na području Općine Kapela 04.03.2022. godine
›› Dan europskog broja 112
›› Predavanje Od ideje do prvog gosta
›› VIRTUALNA RADIONICA uz Javni poziv za dodjelu bespovratnih sredstava za energetsku obnovu
›› LAG Sjeverna Bilogora nastupit će na 28. Jesenskom međunarodnom bjelovarskom sajmu u Gudovcu
›› Proglašena prirodna nepogoda na području Općine Kapela - Suša
›› PLAN CIJEPLJENJA COVID BUSOM NA PODRUČJU OPĆINE KAPELA
›› Javni poziv za posao popisivača i kontrolora Popisa stanovništva u RH 2021.
›› Priopćenje za medije - Prošla je prva godina projekta za branitelje u BBŽ
›› Poziv maturantima za korištenje aplikacije ePripreme za državnu maturu
›› Obavijest o novoj potpori za primarne proizvođače zbog otežanih uvjeta poslovanja
›› Proglašena prirodna nepogoda na području Općine Kapela
›› Javni poziv za podnošenje prijava za stambeno zbrinjavanje u 2021. godini
›› Objavljen je LAG Natječaj za TO 2.1.1. Ulaganja u razvoj nepoljoprivrednih djelatnosti (6.4.1.)
›› OGLAS za prijam u radni odnos na određeno vrijeme u projektu ZAŽELI – PROGRAM ZAPOŠLJAVANJA ŽENA
›› Oglas za prijem u radni odnos na određeno vrijeme u projektu ‘Bilogorski puteljak svjetlosti’
›› Obavijest o javnom otvaranju ponuda za zakup poljoprivrednog zemljišta u vlasništvu države COVID-19
›› Javni natječaj za prijem u radni odnos Voditelja/voditeljice Projekta Bilogorski puteljak svjetlosti
›› Obavijest o prijavi šteta od prirodne nepogode zbog tuče
›› Javni poziv za prijavu popisivača za Popis poljoprivrede 2020. godine
›› Odvoz komunalnog otpada od 01.06. – 30.09.2020.
›› Podrška braniteljima Bjelovarsko bilogorske županije iz EU sredstava
›› Upoznajmo područje LAG-a Sjeverna Bilogora
›› Obavijest o prijavi šteta od prirodne nepogode
›› Kontakt telefon za građane vezano za COVID-19
›› OBAVIJEST o mjerama sprječavanja širenja koronavirusa – COVID 19
›› INFO DANI u suradnji s LAG-om Sjeverna Bilogora i HBOR-om koji će se održati 19.02.2020. godine
›› Područna škola Gornje Sredice – Završna konferencija
›› Realizacija projekta Rekonstrukcija društvenog doma u Kapeli
›› Realizacija projekta Rekonstrukcija nerazvrstane ceste: Gornje Zdelice – Donji Mosti s odvojcima
›› Održana konferencija za medije povodom predstavljanja projekta ‘Zaželi – Program zapošljavanja žena’
›› Svečano otvorena cesta Gornje Zdjelice u Općini Kapela
›› Obilježena 76. obljetnica prvog ratnog zločina u Donjim Mostima
›› U 2017. nastavlja se obnova prometnica na području Bjelovarsko-bilogorske županije
›› Svečano otvorena novoasfaltirana cesta u Staroj Diklenici
›› Javna rasprava
›› Nastavlja se obnova prometnica na području Bjelovarsko-bilogorske županije
›› Obnovljen toranj župne crkve Sv. Marije Magdalene u Kapeli
›› Obilježen Dan Općine Kapela polaganjem vijenaca, svečanom sjednicom i druženjem
›› Župan Bajs potpisao ugovor s Udrugom matice umirovljenika Kapela
›› Župan Damir Bajs posjetio Općinu Kapela i darivao bebu Jakova Zafirova
›› U Babotoku održane dvije redovne godišnje skupštine
›› Ulice u Općini Kapela postaju sve ljepše, a mještani zadovoljniji
›› Mostovljanska seoska manifestacija
›› Proslava 60. godišnjice DVD-a Gornje Zdjelice i druženje društava iz dvije županije
›› Proslava Dana Općine Kapela obilježena brojnim događanjima
›› Općina Kapela sa svojim udrugama uključila se u humanitarnu akciju za Slavoniju
›› Tradicionalno druženje Udruga žena u Babotoku u općini Kapela
›› Na toranj župne crkve Marije Magdalene u Kapeli dignuto novo zvono
›› Udruga napredna žena Babotok organizirala predavanje o raku dojke
›› Održana skupština Udruge Bilogorska sela Općine Kapela
›› Udruga žena Babotok održala redovnu skupštinu
›› Održana redovna skupština vatrogasaca u Babotoku
›› U Kapeli otkrivena bista Mirka Pereša, zapovjednika diverzantskog voda