U 2017. nastavlja se obnova prometnica na području Bjelovarsko-bilogorske županije


Ceste
Ceste Ceste Ceste
Općina Kapela › vijesti › u-2017.-nastavlja-se-obnova-prometnica-na-podruchju-bjelovarsko-bilogorske

Do kraja godine planira se obnova 20 kilometara prometnica vrijednih oko 20 milijuna kuna

Mladen Marušić, v.d. ravnatelj Županijske uprave za ceste, uz prisustvo bjelovarsko-bilogorskog župana Damira Bajsa, potpisao je Sporazume o zajedničkom sufinanciranju obnove prometnica na području Bjelovarsko-bilogorske županije s čelnicima Grada Grubišnog Polja, Općine Kapela, Velike Pisanice i Severina.

Prigodom potpisivanja Sporazuma, župan Damir Bajs je istaknuo da je riječ o potpisivanju sporazuma vezanim za nastavak daljnje obnove prometnica na području Bjelovarsko-bilogorske županije.

- Ovdje moram naznačiti da Županijska uprava za ceste nije već niz godina radila na obnovi prometnica i prošle godine, 2016. ušli smo u jedan veliki sveobuhvatni program koji treba nadoknaditi sve ono što je propušteno. Kada govorimo o tome, onda govorimo o činjenici da je u 2016. godini Bjelovarsko-bilogorska županija, točnije njena Županijska uprava za ceste asfaltirala desetak kilometara prometnica, vrijednih 10 milijuna kuna većinom sredstvima Županijske uprave za ceste. Uglavnom su asfaltirane ceste koje prolaze kroz naselja i one koje su prioritetne. Obnovu i modernizaciju cesta na području županije nastavljamo i u 2017. godini. Međutim, u studenom prošle godine Županijska uprava za ceste raspisala je Javni poziv prema jedinicama lokalne samouprave da same predlože dionice cesta na svom području koje su im prioritetne za obnovu. Na Javni poziv ŽUC-a javile se gotovo sve općine i gradovi i to po modelu financiranja 50:50. Tako ćemo danas potpisati četiri Sporazuma s Općinom Kapela, Velikom Pisanicom, Severinom, Gradom Grubišno Polje i naknadno peti s Gradom Čazmom. Sporazumi obuhvaćaju gotovo 8 kilometara prometnica koje će biti obnovljenje u 2017. godini i vrijednost obnove veća je od 4,5 milijuna kuna. Također moram istaknuti da je ovo samo početak potpisivanja ugovora, jer nama zahtjevi od općina i gradova još uvijek dolaze. Svaki pojedini zahtjev bude razmotren i kada uskladimo sve uvjete koje oni predlažu, onda ćemo potpisati ugovore i krenuti korak dalje. Nakon ovog potpisivanja, Županijska uprava za ceste krenut će prema raspisivanju natječaja za izvoditelje radova, rekao je župan i dodao da je ovo zimsko vrijeme prikladno za rješavanje ugovora, sporazuma i natječaja, a dolaskom lijepog vremena kreću i radovi.

Prema riječima župana, na temelju ovih zahtjeva i oni koji dolaze, u 2017. godini obnovit će se veliki dio prometnica na području županije.

- Što se tiče ukupne vrijednosti, kada sve spojimo, točnije ulaganje općina i gradova i Županijske uprave za ceste, ukupna vrijednost će biti preko 20 milijuna kuna. Time ćemo riješiti pitanje dobrog dijela prometnica i to prometnice s prioritetom, one koje prolaze kroz naselja, prometnice koje su bitne za prometnu povezanost i one koje su bitne radi ekonomskog i gospodarskog karaktera, naglasio je Bajs i dodao da je ovo najveći zahvat na županijskim cestama nakon dugog niza godina.

Mladen Marušić v.d. ravnatelj Županijske uprave za ceste zahvalio se načelnicima i gradonačelnicima koji su biti aktivni dionici da bi došlo do potpisivanja ovih ugovora.

- Ovi ugovori su prvi zato što su oni bili najaktivniji gdje smo definirali i sve stavke i ne samo njihov interes i koju dionicu, nego su i inženjeri Županijske uprave za ceste napravili troškovnike na terenu, vidjeli preliminarne cijene troškova, tako da bi mogli vidjeti je li sufinanciranje od 50% njima puno ili ne i procijeniti svoje mogućnosti. Tako smo sa ovih pet jedinica lokalne samouprave definirali sve parametre. Kod svih ostalih će uslijediti, neki su pri kraju, a neki još trebaju korigirati troškovnike. Sada je na nama, odnosno Županijskoj upravi za ceste raspisivanje natječaja prema javnoj nabavi, prema parametrima koji su unutar ovih ugovora, istaknuo je Marušić i dodao će sve biti napravljeno na vrijeme kako bi dolaskom ljepšeg vremena krenulo se s radovima.

Županu i ravnatelju Županijske uprave za ceste zahvalio se i načelnik Općine Kapela Danijel Kovačec, u ime svih mještana Općine Kapela, a posebno mještana na dionici između Kobasičara i Visova, gdje će se obnoviti oko 1.290 metara ceste koja je bitna i jednom dijelu mještana iz Općine Rovišće i Općine Zrinski Topolovac.

-U 2016. godini realizirali smo naselje Stara Diklenica. Što se tiče cesta, u Kapeli imamo još jednu cestu pa ako ostane sredstava, preporučamo se da i to napravimo do kraja godine, rekao je Danijel Kovačec, načelnik Općine Kapela.Sadržaj rubrike
›› Proglašena prirodna nepogoda na području Općine Kapela - suša
›› Poziv maturantima za besplatno korištenje aplikacije ePripreme za državnu maturu
›› Savjetovanje i/ili cijepljenje na području Općine Kapela 04.03.2022. godine
›› Dan europskog broja 112
›› Predavanje Od ideje do prvog gosta
›› VIRTUALNA RADIONICA uz Javni poziv za dodjelu bespovratnih sredstava za energetsku obnovu
›› LAG Sjeverna Bilogora nastupit će na 28. Jesenskom međunarodnom bjelovarskom sajmu u Gudovcu
›› Proglašena prirodna nepogoda na području Općine Kapela - Suša
›› PLAN CIJEPLJENJA COVID BUSOM NA PODRUČJU OPĆINE KAPELA
›› Javni poziv za posao popisivača i kontrolora Popisa stanovništva u RH 2021.
›› Priopćenje za medije - Prošla je prva godina projekta za branitelje u BBŽ
›› Poziv maturantima za korištenje aplikacije ePripreme za državnu maturu
›› Obavijest o novoj potpori za primarne proizvođače zbog otežanih uvjeta poslovanja
›› Proglašena prirodna nepogoda na području Općine Kapela
›› Javni poziv za podnošenje prijava za stambeno zbrinjavanje u 2021. godini
›› Objavljen je LAG Natječaj za TO 2.1.1. Ulaganja u razvoj nepoljoprivrednih djelatnosti (6.4.1.)
›› OGLAS za prijam u radni odnos na određeno vrijeme u projektu ZAŽELI – PROGRAM ZAPOŠLJAVANJA ŽENA
›› Oglas za prijem u radni odnos na određeno vrijeme u projektu ‘Bilogorski puteljak svjetlosti’
›› Obavijest o javnom otvaranju ponuda za zakup poljoprivrednog zemljišta u vlasništvu države COVID-19
›› Javni natječaj za prijem u radni odnos Voditelja/voditeljice Projekta Bilogorski puteljak svjetlosti
›› Obavijest o prijavi šteta od prirodne nepogode zbog tuče
›› Javni poziv za prijavu popisivača za Popis poljoprivrede 2020. godine
›› Odvoz komunalnog otpada od 01.06. – 30.09.2020.
›› Podrška braniteljima Bjelovarsko bilogorske županije iz EU sredstava
›› Upoznajmo područje LAG-a Sjeverna Bilogora
›› Obavijest o prijavi šteta od prirodne nepogode
›› Kontakt telefon za građane vezano za COVID-19
›› OBAVIJEST o mjerama sprječavanja širenja koronavirusa – COVID 19
›› INFO DANI u suradnji s LAG-om Sjeverna Bilogora i HBOR-om koji će se održati 19.02.2020. godine
›› Područna škola Gornje Sredice – Završna konferencija
›› Realizacija projekta Rekonstrukcija društvenog doma u Kapeli
›› Realizacija projekta Rekonstrukcija nerazvrstane ceste: Gornje Zdelice – Donji Mosti s odvojcima
›› Održana konferencija za medije povodom predstavljanja projekta ‘Zaželi – Program zapošljavanja žena’
›› Svečano otvorena cesta Gornje Zdjelice u Općini Kapela
›› Obilježena 76. obljetnica prvog ratnog zločina u Donjim Mostima
›› U 2017. nastavlja se obnova prometnica na području Bjelovarsko-bilogorske županije
›› Svečano otvorena novoasfaltirana cesta u Staroj Diklenici
›› Javna rasprava
›› Nastavlja se obnova prometnica na području Bjelovarsko-bilogorske županije
›› Obnovljen toranj župne crkve Sv. Marije Magdalene u Kapeli
›› Obilježen Dan Općine Kapela polaganjem vijenaca, svečanom sjednicom i druženjem
›› Župan Bajs potpisao ugovor s Udrugom matice umirovljenika Kapela
›› Župan Damir Bajs posjetio Općinu Kapela i darivao bebu Jakova Zafirova
›› U Babotoku održane dvije redovne godišnje skupštine
›› Ulice u Općini Kapela postaju sve ljepše, a mještani zadovoljniji
›› Mostovljanska seoska manifestacija
›› Proslava 60. godišnjice DVD-a Gornje Zdjelice i druženje društava iz dvije županije
›› Proslava Dana Općine Kapela obilježena brojnim događanjima
›› Općina Kapela sa svojim udrugama uključila se u humanitarnu akciju za Slavoniju
›› Tradicionalno druženje Udruga žena u Babotoku u općini Kapela
›› Na toranj župne crkve Marije Magdalene u Kapeli dignuto novo zvono
›› Udruga napredna žena Babotok organizirala predavanje o raku dojke
›› Održana skupština Udruge Bilogorska sela Općine Kapela
›› Udruga žena Babotok održala redovnu skupštinu
›› Održana redovna skupština vatrogasaca u Babotoku
›› U Kapeli otkrivena bista Mirka Pereša, zapovjednika diverzantskog voda